Geometrický plán:
Vyhotovujeme geometrické plány pro:
- vyznačení budovy;
- rozdělení pozemku;
- změna obvodu budovy;
- změna hranice pozemku;
- vyznačení rozsahu věcného břemene k části pozemku;
- průběh vlastníky zpřesněné hranice pozemku .
Geometrický plán:
Vyhotovujeme geometrické plány pro:
Vytyčení hranic pozemku:
Přesnost vytyčení je dáná dostupnými podklady v katastru nemovitostí, které vám samozřejmě sdělíme a zajistíme. Označení vytyčených bodů je provedeno obvykle dřevěnými kolíky, železnými mezníky s plastovou hlavou případně sprejem nebo hřebem na pevném povrchu.
Pro navazující právní úkony zajistíme vytyčovací protokol a provedeme oficiální přehlídku hranice za účasti všech dotčených vlastníků sousedních pozemků. Na vytyčení hranice může navazovat tzv. zpřesnění hranic pozemku a zápis do katastru nemovitostí.
Vyhotovení podkladu pro projekt:
Pro tuto činnost je nezbytné vymezení rozsahu zájmového území ze strany zákazníka nebo projektanta a stanovení předmětu měření.
Zaměření pro standartní podklad pro projekt obsahuje polohové (budovy, silnice, ploty, stromy, objekty inženýrských sítí) a výškové (nadmořské výšky bodů a vrstevnice) zaměření zájmového území.
Předáváným výsledkem je mapa či plán velkého měřítka ve formátu dle požadavku objednatele (papírová nebo digitální podoba různých formátů, případně oboje).
Vytyčení stavby:
Vytyčení stavby je vždy prováděno na základě projektu poskytnutého objednatelem. V terénu jsou vyznačeny požadované body nového objektu. Může se jednat například o obvod základů nebo zdiva projektovaného rodinného domu.
Body jsou v terénu vyznačeny po dohodě obvykle dřevěnými kolíky, železnými roxory nebo v případě vytyčovaní na zpevněném povrchu měřickými hřeby.
Součástí vytyčení je obvykle i vyznačení výškové úrovně vztažené k objektu. Vytyčené body je možné zajistit tzv. lavičkami.
Mezi předáváné výsledky patří především vytyčovací protokol nezbytný pro následnou kolaudaci stavby.
Dokumentace staveb (tzv. pasport):
Jedná se o zaměření a vyhotovení dokumentace stávajícího stavu objektu. Výsledkem jsou stavební výkresy např. půdorysy, řezy a pohledy dokumentovaného objektu. V případě potřeby je možno vyhotovit kompletní dokumentaci objektu včetně průvodní a technické zprávy v rozsahu požadovaném stavebím úřadem.
Určování kubatur:
Tato činnost je využívána například při určování objemu vytěžené zeminy. Výsledkem zaměření jsou rozdíly objemů zeminy v jednotlivých etapách.
... další geodetické práce po konzultaci.